Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Mateusz Zwoliński w Zarządzie ORLEN Upstream

20-11-2017  Aktualności

Decyzją Rady Nadzorczej ORLEN Upstream na stanowisko Członka Zarządu powołany został Mateusz Zwoliński. Rada Nadzorcza przyjęła także rezygnację Piotra Kearneya z funkcji Wiceprezesa Zarządu ds Finansów. 
 
Rada Nadzorcza ORLEN Upstream podjęła 15 listopada uchwałę nr 38/2017 o powołaniu z dniem 18 listopada na stanowisko Członka Zarządu Pana Mateusza Zwolińskiego. Jako Członek Zarządu ORLEN Upstream Mateusz Zwoliński odpowiedzialny będzie za obszar finansów i strategii, pełniąc funkcję Chief Financial Officer (CFO).
 
Mateusz Zwoliński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył kierunek Stosunki Międzynarodowe Ekonomiczne ze specjalizacją w zakresie Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa. W ramach stypendium studiował w Jönköping International Business School w Szwecji. Ukończył także kursy z zakresu zarządzania i strategii na MIT Sloan School of Management w Cambridge (Stany Zjednoczone) oraz Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii (Stany Zjednoczone). 
 
Posiada uprawnienia biegłego rewidenta i jest członkiem Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).
 
Karierę zawodową rozpoczął w Deloitte w dziale audytu, gdzie pracował m.in. dla sektora naftowo-gazowniczego. Następnie związany był z PwC, w którym zajmował się doradztwem transakcyjnym. 
 
Do ORLEN Upstream dołączył w czerwcu 2010 roku obejmując stanowisko Kierownika Działu M&A. Od 2015 roku jako Dyrektor kierował Pionem Strategii i Zarządzania Projektami. W tym czasie był odpowiedzialny za przygotowywanie i realizację strategii dla segmentu upstream w Grupie ORLEN. Brał udział w czterech akwizycjach spółek naftowych: TriOil Resources, Birchill Exploration, Kicking Horse Energy oraz FX Energy. Ponadto koordynował integrację nabytych aktywów i rozwój działalności biznesowej w Kanadzie, za pośrednictwem spółki ORLEN Upstream Canada. W ramach pełnionych obowiązków Mateusz Zwoliński jest również członkiem Board of Directors w Frontier Exploration, amerykańskiej spółce należącej do nabytej przez PKN ORLEN w grudniu 2015 roku Grupy FX Energy.
 
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN