Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
O złożach niekonwencjonalnych podczas EKG

02-05-2013  

Wiesław Prugar, prezes zarządu ORLEN Upstream, weźmie udział w panelu dyskusyjnym poświęconym tematyce gazu z łupków, który odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Tegoroczna, piąta już edycja wydarzenia rozpocznie się 13 maja.

Europejski Kongres Gospodarczy stał się znaczącym wydarzeniem gospodarczym w Europie Centralnej i co roku zyskuje na popularności. Organizatorzy zapowiadają, że w trzydniowym cyklu debat oraz spotkań udział weźmie ok. sześciu tysięcy osób z kraju i zagranicy, a podczas zaplanowanych sesji tematycznych głos zabierze blisko stu panelistów. 

Wśród paneli tematycznych dwa zostaną poświęcone złożom niekonwencjonalnym. Oba odbędą się w drugim dniu wydarzenia. W gronie panelistów zasiądą, między innymi, wiceminister finansów - Maciej Grabowski, wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju - Piotr Woźniak, europoseł - Jerzy Buzek oraz prezes zarządu ORLEN Upstream - Wiesław Prugar. Rozmówcy pochylą się nad problematyką poszukiwań i wydobycia gazu z łupków w Polsce i na świecie. Celem dyskusji będzie porównanie doświadczeń państw europejskich w tym zakresie, omówienie perspektyw wydobycia gazu z łupków w Polsce i poza jej granicami, a także nakreślenie bieżacych problemów technologicznych, finansowo-regulacyjnych, społecznych i środowiskowych, towarzyszących działalności poszukiwawczo-wydobywczej. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia​

Źródło: Rzeczpospolita, "Łupki szansą gospodarki", 29.04.2013, autor: box 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN