Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Upstream Złotym Sponsorem Global Shale Gas Summit 2010

06-07-2010  Dla mediów

 
 
Jedną z kluczowych kwestii, przed którymi staje w chwili obecnej przemysł naftowy, jest redukcja kosztów związanych z pozyskaniem dostępu do niekonwencjonalnych złóż gazu (tzw. „shale gas”), w szczególnoœści w œświetle wzrastającego zainteresowania firm naftowych w poszukiwaniu nowych, perspektywicznych lokalizacji. W opinii wielu analityków, Polska ma największe, w Regionie, zasoby tzw. „gazu łupkowego” i potencjał, by stać się jednym z największych eksporterów gazu w Europie.
Organizowany przez American Business Conferences, Global Shale Gas Summit, który odbędzie się w dniach 19 – 20 lipca 2010 w Warszawie jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tego roku. Jest to niezwykła szansa dla firm z branży przemyslu naftowego i gazowego, by nawiązać wiele kontaktów, pozyskać nowych partnerów biznesowych oraz rozszerzyć swą wiedzę z zakresu branży. Uczestnicy konferencji to przedstawiciele czołowych dostawców gazu łupkowego, geolodzy oraz osoby związane z przemysłem.
ORLEN Upstream Sp. z o.o. jest Złotym Sponsorem konferencji. Wiesław Prugar, Prezes Zarządu ORLEN Upstream przedstawi wizję rozwoju poszukiwań złóż gazu niekonwencjonalnego, uwarunkowań w regionie oraz możliwości wdrażania możliwości redukcji kosztów. ORLEN Upstream jest spółką zależną PKN ORLEN SA (100%), powołaną w celu realizacji strategii Koncernu w zakresie dostępu do złóż węglowodorów.
Polski gaz łupkowy będzie kluczowym tematem konferencji, jednakże ze względu na potwierdzony udział przedstawicieli rządów z Francji, Holandii, Turcji i Austrii, dyskusja będzie również dotyczyła ekonomocznie uzasadnionej eksploatacji złóż gazu łupkowego w tych krajach. Omówione zostaną również podstawy prawne i regulacyjne sektora oraz możliwe bariery wejścia na rynek dla zagranicznych przedsiębiorstw naftowo – gazowych.
 
 
Swoje prezentacje ponadto przedstawią:
 
 
Dr. Paweł Poprawa, 
Chief Specialist & Head Of The Petroleum Geology Laboratory, POLISH GEOLOGICAL INSTITUTE
Tony Atherton,
VP & General Manager, TALISMAN ENERGY POLAND
Roland Vially,
 Senior Geologist & Advisor To The President, INSTITUT FRANÇAIS DU PÉTROL
Timothy Benton,
VP Geosciences, GMX RESOURCES
John Buggenhagen, VP Exploration, SAN LEON ENERGY PLC
Tom Gardner, Manager Of Exploration Engineering, SOUTHWESTERN ENERGY CORPORATION
Mike Smith, Executive Director, 
INTERSTATE OIL & GAS COMPACT COMMISSION
Wolfgang Raubal, CEO EuroGas Inc.
 
 
W celu uzyskania dalszych informacji oraz programu konferencji, proszę odwiedzić stronę Global Shale Gas Summit
 
 
 
 
lub skontaktować się bezpośrednio z American Business Conferences (1) 800-721-391

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN