Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN i PGNiG kontynuują poszukiwania ropy naftowej w Wielkopolsce

05-03-2013  

Prace na terenie miejscowości Sieraków prowadzone są na podstawie wydanej przez Ministerstwo Środowiska koncesji "Wronki". Struktura Sieraków jest położona w sąsiedztwie największych dotychczasowych odkryć złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce: – Lubiatów - Międzychód – Grotów. Głębokość otworu pionowego Sieraków-3 jest planowana na 3320 m. Wiercenie zostanie zrealizowane przy użyciu urządzenia Bentec Euro Rig 450T, należącego do firmy Exalo Drilling S.A.
 
- Prace wiertnicze na koncesji "Wronki" rozpoczęliśmy już w 2011 roku. Na decyzję o przeprowadzeniu drugiego odwiertu rozpoznawczego w miejscowości Sieraków wpłynęły przede wszystkim pozytywne wyniki wykonanych analiz geologicznych. Ostateczną wiedzę o zasobności złóż będziemy jednak posiadać po przeprowadzeniu kolejnych badań – powiedział Wiesław Prugar, Prezes Zarządu ORLEN Upstream.

Jeżeli prace potwierdzą akumulację węglowodorów w ilościach przemysłowych, projekt będzie kontynuowany, poprzez przygotowanie planu zagospodarowania złoża, uwzględniającego przyłączenie odwiertów do istniejącej już instalacji w obrębie kopalni ropy i gazu ziemnego LMG (Lubiatów - Międzychód – Grotów). Następnym etapem będzie wykonanie kolejnych odwiertów eksploatacyjnych oraz wybudowanie instalacji napowierzchniowej. 

ORLEN Upstream, spółka dedykowana do realizacji strategii PKN ORLEN w zakresie poszukiwań i wydobycia złóż gazu ziemnego oraz ropy naf​towej, posiada 49% udziałów w projekcie "Sieraków". Udziały obejmują zarówno koszty jak i przyszłe dochody, uzyskane ze sprzedaży wydobytej ropy naftowej i gazu ziemnego. Pozostałych 51% udziałów posiada PGNiG.
 
Biuro Prasowe​
PKN ORLEN

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN