Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Orlen Upstream z ISO

26-01-2010  Aktualności

​ORLEN Upstream sp. z o.o. uzyskał certyfikaty: Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008 oraz Systemu Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001:2004 w zakresie „Zarządzania działalnością poszukiwań i wydobycia”. Uzyskane certyfikaty są zwieńczeniem wdrożenia przygotowanego kompleksu rozwiązań dotyczących zarządzaniem działalnością poszukiwawczą i wydobywczą oraz procesu certyfikacji rozpoczętego w sierpniu tego roku.

- Funkcjonowanie w ramach Systemu Zarządzania Jakością, wdrożonego w oparciu o międzynarodowy standard ISO 9001:2008 ma na celu zagwarantowanie, iż realizowane przez nas działania związane z zarządzaniem projektami poszukiwań i wydobycia węglowodorów będą spełniały wszystkie wymagania stawiane nam przez udziałowców i partnerów biznesowych – podsumowuje Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream sp. z o. o. - Uważam, że wdrożenie tego systemu daje solidne podstawy do ciągłego rozwoju organizacyjnego i biznesowego, co w naturalny sposób przełoży się pozytywnie na realizację oczekiwań PKN ORLEN S.A. w zakresie statutowych działań naszej firmy – dodaje Wiesław Prugar.

Orlen Upstream jest firmą świadomą ekologicznie. Wdrożenie i funkcjonowanie Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2004 pozwala na zidentyfikowanie relacji między działaniami spółki a środowiskiem naturalnym, tak istotne w działalności wydobywczej i poszukiwawczej węglowodorów. Dzięki właściwym zasadom firma będzie w stanie odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Podobnego podejścia będzie wymagać od swoich kontrahentów. Wdrażając system władze spółki potwierdziły, że wierzą w możliwość systemowego zarządzania wpływem firmy na środowisko naturalne bez szkody dla skuteczności realizacji działań do których została powołana.

Uzyskanie certyfikatów ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004 nie jest końcem starań w zakresie podnoszenia jakości przy realizowaniu projektów oraz zmniejszania negatywnego wpływu firmy na środowisko. Zobowiązania w tym zakresie zostały zawarte w aktualnej Polityce Zintegrowanego Systemu Zarządzania firmy umieszczonej m.in. na stronie internetowej firmy www.orlenupstream.pl

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN