Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Orlen: w 2011 roku ruszą wiercenia na Lubelszczyźnie

12-02-2010  Napisali o nas

W trakcie minionych dwóch lat firma przeprowadziła szczegółowe analizy archiwalnych materiałów geologicznych i geofizycznych, które umożliwiły wyznaczenie potencjalnych celów do dalszego szczegółowego rozpoznania w szczególności w utworach zbiornikowych karbonu - kontynuuje nasza rozmówczyni. Prace analityczne i reinterpretacyjne wykonywane były we współpracy z ekspertami Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

Prace poszukiwawcze mające na celu odkrycie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na lubelszczyźnie są prowadzone przez PKN Orlen od 2008 roku. Obszar pięciu koncesji poszukiwawczo-rozpoznawczych przyznanych koncernowi przez Ministra Środowiska w tym regionie obejmuje obszar około 5000 km2.

Od czerwca 2009 roku PKN wspólnie z PGNiG realizuje także projekt poszukiwawczo-rozpoznawczy w północno zachodniej Polsce. Ma on na celu rozpoznanie i przyszłe zagospodarowanie przemysłowego nagromadzenia węglowodorów na obiekcie Sieraków. - Obecnie trwają prace studyjne, których celem jest wyznaczenie lokalizacji pod następny odwiert rozpoznawczy - wyjaśnia nam Beata Karpińska.

We współpracy z partnerem z Kuwejtu Orlen prowadzi również poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w łotewskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. W sierpniu 2009 roku partnerzy uzyskali kolejną koncesję poszukiwawczo-rozpoznawczą w tym samym regionie. Według zapewnien Beaty Karpińskiej Orlen nie ustaje równiez w wysiłkach mających na celu pozyskanie złóż z ustabilizowaną produkcją węglowodorów.

Źródło: wnp.pl 12-02-2010 10:03, autor: Marcin Szczepański

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN