Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
VIII Polski Kongres Naftowców i Gazowników – Bóbrka 2013

11-06-2013  

W dniach 22-24 maja, w Bóbrce, w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im I. Łukasiewicza, miał miejsce VIII Polski Kongres Naftowców i Gazowników. Kongres odbywał się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Ministra Skarbu Państwa oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Głównego Geologa Kraju, w 160 rocznicę zapalenia pierwszej lampy naftowej. 

Organizatorem Kongresu był Zarząd Główny SITPNiG, który tę edycję Polskich Kongresów Naftowców i Gazowników skoncentrował na przewodnim temacie: "Warunki rozwoju polskiego przemysłu naftowego i gazowniczego w perspektywie najbliższego dwudziestolecia". 

W trakcie sesji referatowych dyskutowano nad zagadnieniami dotyczącymi m.in. prac poszukiwawczych w obszarach gazu ziemnego  i gazu łupkowego oraz optymalizacji eksploatacji złóż konwencjonalnych.

Oprócz przedstawicieli polskiego rządu, w obradach Kongresu uczestniczyli również przedstawiciele PKN ORLEN, Rafinerii Nafty Jedlicze, ORLEN OIL Sp. z o.o., Rafinerii Trzebinia oraz ORLEN Centrum Serwisowe.

Jednym z prelegentów Kongresu był Wiesław Prugar, Prezes Zarządu ORLEN Upstream, który wygłosił referat na temat "Wyniki prac poszukiwawczych węglowodorów niekonwencjonalnych w Basenie Lubelskim".
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN