Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Wiesław Strąk dołączy do Zarządu ORLEN Upstream

26-03-2015  

​W poniedziałek 23 marca Rada Nadzorcza ORLEN Upstream powołała na kolejną kadencję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Wiesława Prugara. Stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów od II kwartału br. obejmie Wiesław Strąk.
 
Wiesław Prugar posiada blisko 30 letnie doświadczenie w sektorze wydobywczym, a z PKN ORLEN S.A. związany jest od 10 lat. Funkcję Prezesa Zarządu w ORLEN Upstream objął po raz trzeci - rozwojem segmentu poszukiwań i wydobycia złóż węglowodorów w Grupie ORLEN zajmuje się od 2005 roku. Jest także Dyrektorem Zarządzającym ORLEN Upstream International, oraz Członkiem Rady Dyrektorów i Dyrektorem Generalnym kanadyjskiej spółki zależnej Koncernu.
 
Wiesław Strąk dysponuje bogatym doświadczeniem w zarządzaniu finansami, piastując od kilkunastu lat stanowiska managerskie w wiodących podmiotach z branż technologicznych. W przeszłości związany z PricewaterhouseCoopers, Impexmetal, Telekomunikacją Polską oraz firmą Dell. W ostatnich latach pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Signity, firmy doradczej z sektora IT oraz producenta i integratora oprogramowania na potrzeby zaawansowanych systemów informatycznych.
 
 
 

Powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN