Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Gaz łupkowy. Lubelskie jest na tak

10-12-2011  

Większość mieszkańców naszego regionu jest za wydobyciem gazu łupkowego. Nawet w pobliżu własnego domu. Takie wyniki przynoszą badania TNS OBOP. Przeprowadzono je na 1000 osobach.
 
 
Wśród ankietowanych przeważa opinia, że eksploatacja złóż gazu łupkowego będzie korzystna dla regionu. Nie zaszkodzi przy tym ludziom, ani przyrodzie. Przeprowadzenie sondażu zleciła europoseł, prof. Lena Kolarska-Sobińska. - Okazuje się, że gaz łupkowy postrzegany jest u nas jako szansa, a nie zagrożenie - komentuje europoseł.
 
 
Okazuje się, że mieszkańcy Lubelszczyzny są znacznie lepiej nastawieni do gazu łupkowego, niż ogół Polaków. Blisko trzy czwarte badanych nie ma nic przeciwko, by eksploatacja złóż odbywała się w pobliżu ich domów. W skali kraju taką deklarację złożyło tylko 56 proc. ankietowanych. Przeciwko jest co piąty mieszkaniec. Zarówno w Lubelskiem, jak i w całym kraju. - Tych ludzi nie wolno lekceważyć. Trzeba im za to dostarczać rzetelnych informacji. - dodaje Kolarska-Bobińska. - Tylko w ten sposób można obalić szereg mitów krążących wokół gazu łupkowego.
 
 
Źródło: Dziennik Wschodni Lubelski, nr str.: 3, 2011-12-10, autor: jsz
 
 
Na ten temat również w:
Gazeta Wyborcza Lublin, str. 4, Nie boimy się gazu łupkowego
Polska Kurier Lubelski, str. 5, Łupkom mówimy zdecydowane tak
www.gazownictwo.wnp.pl, Większość mieszkańców Lubelszczyzny poparła wydobycie gazu łupkowego

Powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN