Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Upstream wyznacza standardy w realizacji projektów poszukiwawczo-wydobywczych

17-12-2012  

ORLEN Upstream w wyniku przeprowadzonego audytu z zakresu zarządzania systemem bezpieczeństwa HSSE  (Health, Safety, Security and Environment) otrzymał certyfikat potwierdzający zgodność wdrożonego systemu z wymaganiami normy PN-N 18001:2004 w zakresie nadzoru oraz realizacji projektów poszukiwań i wydobycia węglowodorów.
 
Norma ta jest zbiorem wymagań, który pozwala uporządkować i usystematyzować wszystkie działania związane z bezpieczeństwem pracy.Spółka ORLEN Upstream, dążąc do najwyższych standardów w zarządzaniu realizacją procesów i projektów operacyjnych, przykłada szczególną wagę do odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest on niezbędny w prowadzeniu tego rodzaju działalności zarówno ze względu na konieczność przestrzegania rygorystycznych przepisów prawnych obowiązujących w branży naftowo-gazowej, jak i  wysokie oczekiwania społeczne. 
 
„Zaangażowany i kompetentny zespół pracowników oraz odpowiednie procedury to kluczowe elementy w realizacji strategii rozwoju naszej Spółki. Funkcjonowanie w ramach wdrożonego systemu HSSE daje solidne podstawy do ciągłego rozwoju organizacyjnego, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa.” - powiedział Wiesław Prugar, prezes zarządu ORLEN Upstream.
 
Norma PN-N 18001:2004 polega w szczególności na konsekwentnej realizacji ustalonych działań m.in. opracowania i ogłoszenia załodze polityki oraz celów w zakresie bezpieczeństwa, określenia odpowiedzialności i uprawnień poszczególnych pracowników w zakresie działań na rzecz BHP, zapewnienia właściwych szkoleń oraz motywowanie pracowników do bezpiecznej pracy. Ponadto, system jest podstawą sprawnego i zorganizowanego komunikowania się w zakresie bezpieczeństwa, dając możliwość oceny ryzyka zawodowego i opracowania zasad reagowania na wypadki przy pracy oraz wdrażania działań korygujących i zapobiegawczych.
 
ORLEN Upstream uzyskał certyfikat 30 października 2012 r.  Spółka posiada już 2 wyróżnienia w zakresie zarządzania działalnością poszukiwań i wydobycia według normy ISO - certyfikat Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001:2008) oraz certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001:2004).
 
Biuro Prasowe
 
Scan_ISO_9001_2008_ORLEN_Upstream.jpg

Powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN