Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN po raz kolejny wsparł strażaków

02-12-2016  

Ponad 160 zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnych z Polski otrzymało darowizny na realizacje projektów służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa społecznego. Łączna  kwota dotacji sięgnęła w tym roku 900 tys. złotych. Symboliczne czeki zostały wręczone przedstawicielom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych podczas uroczystego spotkania w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wsparcia strażakom udzielił w tym roku PKN ORLEN, a także spółki Grupy ORLEN, jak ANWIL oraz ORLEN Upstream. 
 
Regularna współpraca PKN ORLEN z jednostkami zawodowymi i ochotniczymi straży pożarnych w całym kraju trwa już ponad 16 lat. Koncern oraz spółki uczestniczące w programie wspierają je finansowo i rzeczowo. Od 2000 roku ORLEN przekazał na ten cel już prawie 9 mln złotych. 

- Jestem przekonany, że właśnie poprzez takie projekty realizujemy zasady odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczności lokalnych. Naszym celem jest z jednej strony poprawa standardu pracy strażaków, ale z drugiej także wzrost możliwości ochrony społeczności. A ponieważ bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo, konsekwentnie pomagamy jednostkom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych  - powiedział na spotkaniu Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN. 

Program pomocy strażom pożarnym to projekt realizowany w ramach Strategii CSR PKN ORLEN. Zakłada ona m.in. taki sposób działania Grupy ORLEN, aby była ona postrzegana jako partnerstwo wobec społeczności lokalnej, aktywnie wpływające na pozytywne zmiany w otoczeniu. 

Wśród gości specjalnych na uroczystości obecny był m. in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski oraz wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

W program pomocy strażom pożarnym ORLEN Upstream zaangażował się tuż po rozpoczęciu działań terenowych, czyli w 2012 roku. Przez ostatnich 5 lat łącznie przeznaczył kwotę ponad 804 696,70 zł na pomoc 132 ochotniczym jednostkom strażackim z terenów objętych działalnością spółki. 

PKN ORLEN_Gala straży pożarnych 2016_2.jpg

Powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN