Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
UE – trwają społeczne konsultacje dotyczące gazu z łupków

21-12-2012  

20 grudnia rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące rozwoju poszukiwań gazu z łupków w Europie. Celem prowadzonych działań jest określenie jakie poparcie ma "błękitny surowiec" wśród mieszkańców Unii Europejskiej. Efekty konsultacji wpłyną na kształt nowych regulacji dla złóż niekonwencjonalnych, planowanych przez Brukselę na IV kwartał bieżącego roku. 

- Według dotychczasowych badań 73 proc. Polaków popiera wydobycie. Polska administracja, biznes, a co najważniejsze indywidualni obywatele powinni wziąć udział w konsultacjach i dać KE jasny sygnał, że chcemy być częścią łupkowej rewolucji - podkreśla profesor Lena Kolarska-Bobińska, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii w Parlamencie Europejskim. 

Konsultacje online potrwają do 23 marca 2013 roku. Po ich zakończeniu Komisja Europejska planuje otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczące przyszłości eksploatacji złóż niekonwencjonalnych. Równocześnie KE prowadzi konsultacje na szczeblu krajowym z członkami UE. 

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety KE nie tylko przedstawicieli firm z branży poszukiwawczo-wydobywczej, ale również organizacje, przedstawicieli administracji i osoby indywidualne. Formularz jest dostępny na stronie Komisji Europejskiej​​​

Opracowano na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna, Biznes i Energia, 17-01-2013, autor Michal Duszczyk, "Wystartowała łupkowa debata. Każdy może oddać swój głos" 

Powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN