Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Upstream Canada na 2 miejscu w rankingu BOE Report

03-04-2023  

Spółka ORLEN Upstream Canada zajęła 2 miejsce w najnowszym rankingu 50 najbardziej produktywnych kanadyjskich otworów w formacji Cardium – jako operator z największą liczbą odwiertów. Ranking został przygotowany przez niezależną kanadyjską firmę BOE Report i dotyczy otworów odwierconych w Kanadzie od 2018 roku.

OrlenUpstream-Web-size-0168-800.jpg 
 
 

ORLEN Upstream Canada, spółka zależna ORLEN Upstream, realizująca projekty poszukiwawczo-wydobywcze na terenie Kanady, uplasowała się wysoko w zestawieniu BOE Report. Przygotowany przez niezależną kanadyjską firmę ranking uwzględnia ogółem ponad 1300 otworów na terenie Kanady, odwierconych w formacji Cardium od początku 2018 r. do chwili obecnej i klasyfikuje je na podstawie wydobycia ropy naftowej przez okres pierwszych 12 miesięcy od chwili rozpoczęcia wydobycia z danego otworu.

Uwagę w rankingu zwraca przede wszystkim wysoka efektywność ORLEN Upstream Canada pod względem uzyskiwania produktywności otworów z formacji Cardium. Spółka z Grupy ORLEN zajęła drugie miejsce w zestawieniu – z 7 otworami na ogółem 43 otwory odwiercone przez spółkę w formacji Cardium, podczas gdy zwycięzca rankingu uplasował 13 otworów w pierwszej pięćdziesiątce, jednak spośród aż 174 odwierconych.

Warto podkreślić, że obszarem, z którego najwięcej otworów zakwalifikowało się do pierwszej pięćdziesiątki rankingu, okazał się Ferrier. Właśnie na tym obszarze ORLEN Upstream Canada posiada jedne z dwóch głównych aktywów złożowych w swoim portfolio. Wysokie 3 miejsce zajął także obszar Lochend, na którym również znajdują się znaczące aktywa spółki.


Powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN