Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Świąteczna Akcja Charytatywna dla podopiecznych GOPS w Kęsowie

21-12-2023  

W ORLEN Upstream wierzymy, że pomaganie ma wielką moc! Dlatego zorganizowaliśmy Świąteczną Akcję Charytatywną, którą objęliśmy najmłodszych podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kęsowie. Grupa wolontariuszy spośród naszych pracowników przygotowała gwiazdkowe prezenty dla dzieci, a następnie wręczyła je podczas świątecznego spotkania. Towarzyszące mu warsztaty plastyczne były okazją, by się poznać, złożyć życzenia, ale też zachęcić młode pokolenie do pracy w branży oil&gas.


Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że zaczynamy myśleć o prezentach dla najbliższych, świątecznych dekoracjach i przygotowywaniu tradycyjnych potraw. Czekamy na wspólne wypatrywanie pierwszej gwiazdki, serdeczność wzajemnych życzeń, radość i poczucie bezpieczeństwa, płynące ze spotkań przy choince. Niestety nie wszyscy mogą wczuć się beztrosko w tę radosną atmosferę. Są rodziny, dla których świąteczny czas – z różnych względów – bywa trudny. 
Dlatego właśnie postanowiliśmy zorganizować w ORLEN Upstream Świąteczną Akcję Charytatywną. W ramach wolontariatu pracowniczego udało nam się objąć wsparciem 20 dzieci – podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kęsowie. Wspólnymi siłami, a także dzięki puli środków przekazanych przez Fundację ORLEN, przygotowaliśmy prezenty dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. 

Zależało nam na tym, aby nie tylko przekazać dzieciom podarunki, ale również spotkać się z nimi w radosnej, świątecznej atmosferze i spędzić razem czas. Dlatego 13 grudnia 2023 roku grupa Wolontariuszy z warszawskiego biura ORLEN Upstream, a także z należącego do naszej spółki Ośrodka Produkcyjnego Tuchola ruszyła do GOPS w Kęsowie. Tam spotkaliśmy się z dziećmi i ich rodzinami. Przekazanie prezentów i radość na twarzach najmłodszych dały nam ogromną satysfakcję i były niezwykle wzruszające. Po wręczeniu upominków poprowadziliśmy warsztaty plastyczne, podczas których razem z dziećmi wykonaliśmy świąteczne kartki i kolaże. Spotkanie było również okazją do opowiedzenia najmłodszym o specyfice górniczej pracy i o ścieżkach rozwoju zawodowego w branży poszukiwawczo-wydobywczej. Ubrany w górniczy mundur przedstawiciel ORLEN Upstream opowiedział o tym, czym zajmujemy się w oddalonym zaledwie o kilka kilometrów od Kęsowa Ośrodku Produkcyjnym Tuchola: jak wydobywamy gaz ze znajdującego się na terenie gminy, a następnie – przy pomocy specjalistycznej instalacji – nadajemy mu odpowiednie parametry, by na miejscu przetworzyć go na energię elektryczną, która trafia bezpośrednio do sieci przesyłowej.

Dziękujemy za pomoc i otwarte serca wszystkim Wolontariuszom z ORLEN Upstream.

Wolontariat.jpgPowrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN