Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Kultura organizacyjna

Wolontariat W naszej pracy kierujemy się wartościami wspólnymi dla całej Grupy ORLEN. Są to Odpowiedzialność, Rozwój, Ludzie, Energia oraz Niezawodność. Chcemy się nimi dzielić z naszymi interesariuszami. Dlatego chętnie angażujemy się w akcje wolontariatu, które pozwalają nam wcielać te wartości w życie:

 
 
 
  • działamy odpowiedzialnie w ramach pomocy skierowanej do potrzebujących i wykluczonych społecznie;
  • nie zapominamy o rozwoju zarówno tych, którym pomagamy, jak i samych wolontariuszy;
  • najważniejsi są dla nas ludzie – angażujemy się w działania na rzecz dzieci, seniorów, społeczności lokalnych, nie zapominając o zwierzętach czy środowisku naturalnym;
  • nie brakuje nam energii – pomagamy promując kulturę, sport, edukację oraz ekologię;
  • chcemy być niezawodni – by można było na nas zawsze polegać.
 
 
 

W ramach działań charytatywnych w maju 2016 roku pracownicy ORLEN Upstream wspólnymi siłami wyremontowali plac zabaw i wyposażyli w przedmioty użytkowe i AGD Środowiskowe Ognisko Wychowawcze w Szczypiornie i w Kosewie. Zachęcamy do obejrzenia efektu naszych działań na filmie!

 
 

Co roku spełniamy również marzenia gwiazdkowe chorych i potrzebujących dzieci. Na terenach objętych naszymi koncesjami współfinansujemy inicjatywy, które przyczyniają się do poprawienia bezpieczeństwa oraz jakości życia lokalnych społeczności.

 
 
 

W akcje skierowane do potrzebujących aktywnie angażuje się też ORLEN Upstream Canada, czyli spółka segmentu wydobycia PKN ORLEN działająca w Kanadzie. Aby pomagać ludziom w potrzebie, nasz kanadyjski zespół nawiązał współpracę z organizacją charytatywną United Way Calgary. W ramach przedsięwzięć na rzecz potrzebujących pracownicy ORLEN Upstream Canada wykonali wiele działań, takich jak m.in.: remont budynku fundacji Children’s Cottage Society dla bezdomnych rodzin z dziećmi czy przygotowanie zestawów lunchowych dla podopiecznych organizacji Drop Inn Centre. Przez dwa tygodnie zaangażowania zespołu ORLEN Upstream Canada w projekt udało się zebrać blisko 16 000 dolarów kanadyjskich, czyli około 50 000 złotych. Podczas uroczystej gali United Way’s Spirits of Gold akcja dobroczynna prowadzona w 2016 r. przez ORLEN Upstream Canada i United Way of Calgary została uhonorowana nagrodą „Welcome to United Way”.

 
 
 

ORLEN Olimpiada

Zespół ORLEN Upstream i ORLEN Upstream Canada co roku bierze aktywny udział w ogólnokoncernowych zawodach sportowych – ORLEN Olimpiadzie. Nasi pracownicy startowali do tej pory z sukcesami w takich dyscyplinach jak: siatkówka plażowa i halowa, piłka nożna, tenis stołowy, karting, kolarstwo czy regaty żeglarskie. Zawody, w których uczestniczą pracownicy wszystkich spółek Grupy ORLEN, są nie tylko doskonałą okazją do sportowej rywalizacji i promocji aktywnego trybu życia, ale też wspólnego kibicowania i integracji przy sportowych emocjach.

 
 
 

Ekstremalne bieganie

Bieganie, zwłaszcza w ekstremalnym wydaniu, jest prawdziwą pasją kilku naszych pracowników. Realizują ją, biorąc udział w kolejnych ekstremalnych biegach, czyli ekstremalnego biegu z przeszkodami. Z indywidualnych i grupowych starć z błotem, potem i niespodziankami na trasie wychodzą zwycięsko, zarażając kolejne osoby z zespołu ORLEN Upstream pasją do biegania.

 
 
 

Sekcja piłkarska

W ORLEN Upstream prężnie działa sekcja piłkarska, której członkowie spotykają się na cotygodniowych treningach oraz grają w Legia Biznes Cup. Regularne wspólne rozgrywki przynoszą efekty: w jednej z edycji turnieju piłkarskiego branży poszukiwawczo-wydobywczej OPPPW Petro Cup, drużyna ORLEN Upstream zdobyła tytuł najlepszej drużyny branży upstream. Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu o naszych piłkarzach!

 
 
 
 
 
 

Sekcja żeglarska

Wiatr i fale nie straszne są naszej sekcji żeglarskiej! W ORLEN Upstream dajemy zespołowi możliwość przetestowania swoich sił nie tylko na ziemi, ale i na wodzie. Do sekcji pod żaglami może przystąpić każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia. Członkowie sekcji mają możliwość przeszkolenia teoretycznego na Patent Żeglarza Jachtowego, jak też zdobycia praktycznych umiejętności na zajęciach żeglarsko-regatowych nad Zalewem Zegrzyńskim.

 
 
 

Sekcja siatkarska

Siatkówka jest tym, co pozytywnie nakręca wielu z nas. Wszyscy chętni pracownicy ORLEN Upstream mogą uczestniczyć w treningach siatkarskich, organizowanych przez PKN ORLEN. Nad wspólnie trenującymi zawodnikami na hali czuwają profesjonalni trenerzy, którzy pomagają szlifować technikę i taktykę gry.

 
 

Marki Grupy ORLEN